هجدهمین دوره مسابقات جهانی موج سواری جوانان در السالوادور برگزار می شود.

هجدهمین دوره مسابقات جهانی موج سواری جوانان در السالوادور برگزار می شود.

هجدهمین دوره مسابقات جهانی موج سواری جوانان 6 خردادماه 1401 در کشور السالوادور برگزار خواهد شد.

در هجدهمین دوره این رویداد، بهترین استعدادهای موج‌سواری کشف خواهند شد. و جایگاه برتری این رویداد به‌عنوان مسیری پیشرو در سطح جهانی و موج‌سواری المپیک تأیید می‌شود. این موضوع با این واقعیت همراه است که از 40 نفر  موج سوار که در اولین مسابقات موج سواری در المپیک توکیو 2022 شرکت کرده اند ، 33 نفر آنها در مسابقات قهرمانی جهانی شرکت کرده و 16 نفر آنها مدال آور در مسابقات نوجوانان بوده اند.

حال با المپیکی شدن موج سواری کشورهای زیادی برای توسعه زیرساخت های خود در این رشته المپیکی سرمایه گذاری ها خواهند کرد.

به گفته آقای علی رضا رستمی نایب رئیس فدراسیون آسیا و رئیس انجمن ورزش های موج سواری ج.ا.ایران در سال 2018 در مسابقات جهانی استند آپ پدل در جزیره هاینان چین که جزیره ای توریستی و یکی از پایگاه های موج سواری کشور چین می باشد شاهد حضور حدود 200 نوجوان بهمراه یک تیم فنی و با سر مربیگری یک مربی استرالیائی بودم و وقتی از رئیس فدراسیون چین سوال کردم ایشان گفتند موج سواری یک ورزش المپیکی و با تاریخچه ای بسیار قدیمی میباشد و برای چین اهمیت زیادی پیدا کرده و سیاست های دولت این است که این ورزش می تواند در توسعه گردشگری سواحل چین تاثیر بسزائی داشته باشد از همین رو برای توسعه این ورزش بودجه بسیار زیادی از طرف دولت برای استعدادیابی و آموزش نوجوانان تخصیص یافته است.

در کشور عزیرمان سواحلی بسیار زیادی از شمال کشور که اولین موج سوار ایران آقای رامین اکبری در نوشهر این ورزش را انجام داده تا سواحل زیبای خلیج فارس و دریای عمان داریم که میتواند با برنامه ریزی مناسب توسط استانداران و مدیران ورزشی و گردشگری انجام شود.

این ورزش جایگاه ویژه و سریعی را در گردشگری و ایجاد کسب وکارهای محلی .جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی .استعدادیابی نونهالان و نوجوانان و ورزش قهرمانی داشته و خواهد داشت.

در آخر اینکه هر ساله فدراسیون جهانی موج سواری تعدا محدودی از جوانان و نوجوانان موج سوار کشورهای مختلف را بورس می نماید که این بورسیه شامل لوازم و تجهیزات آموزشی می شود و این بورسیه ها کمک شایانی در رشد نوجوانان و جوانان داشته است.
.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ثبت نظر

دیگر مطالب

راه اندازی وب سایت

وب سایت انجمن موج سواری ایران به مدیریت علیرضا رستمی عزت در خرداد 1401 راه اندازی شد . شما همراهان گرامی میتوانید از طریق لینک